In memoriam doc. Daliai Triponienei

Dalia Triponienė (1938-2021)

Dalia_Triponiene

 

 

 

 

 

\

 

 

 

 

 

 

 

 

2021 m. lapkričio 13 dieną amžinybėn iškeliavo Vilniaus Universiteto Medicinos fakulteto docentė Dalia Triponienė (1938-2021), Lietuvos mokslo premijos laureatė, Vilniaus medicinos draugijos puoselėtoja ir globėja – Draugijos garbės pirmininkė, ilgametė Vilniaus miesto Klinikinės ligoninės Kraujagyslių chirurgijos centro gydytoja kraujagyslių chirurgė, skaičiavusi 50 metų klinikinio, pedagoginio ir mokslinio darbo stažą – aukštos kvalifikacijos gydytoja, mokslininkė ir dėstytoja, mylima ir gerbiama pacientų, studentų ir kolegų už profesionalumą, kompetenciją, geranoriškumą, kolegiškumą, iniciatyvumą, novatoriškumą, nuoširdų rūpestį, pagarbą ir pasišventimą savo darbui.

Docentės Dalios Triponienės kasdienis gyvenimas ir veikla buvo tarsi nenutrūkstamas šviesus, jautrus ir darnus virpančių stygų skambesys, sklidinas meile ir šiluma šeimai, draugams, kolegoms, studentams ir pacientams,  kupinas nenuilstančio veržlumo ir žingeidumo, siekio veikti, kurti, rašyti ir prisiminti iškilias asmenybes ir jų darbus, pažinti istorijos ir kultūros lobius, išgirsti koncertų ir pamatyti renginių premjeras, džiaugsmingai susitikti su savo kurso draugais ir bendraminčiais. Docentės Dalios Triponienės dalintą šviesą, šilumą, jautrumą, žmogiškumą, meilę gyvenimui, optimizmą ir gebėjimą kasdienybės akimirkas pakylėti į neaprėpiamas aukštumas amžinai jaus ją pažinojusiųjų širdys.

Išeidama amžinybėn docentė Dalia Triponienė mums paliko prasmingą, Vilniaus medicinos draugijos archyvuose Jos surastą, Draugijos garbės prezidento Dr. Julijono Ticijaus (1820-1898) antrą šimtmetį skaičiuojančią citatą:

Mes visi einame sunkiu keliu, priekyje – nuolatinė kova su griovėjais, iš paskos seka visuomenės teismas, bet ne visada teisingas. Žmonės reikalauja iš mūsų gyvenimo, o gamta daugeliu atveju – mirties <…> Tegu aukščiausiasis padeda Jums išsaugoti gerą atmintį, gerą regėjimą ir apsaugo nuo vienatvės tarp gyvenimo negandų…

Doc. Dalia  Triponienė palaidota Rokantiškių kapinėse.

Parengė Doc. Dr. Lina Zabulienė